Czym jest Android Auto?

Docenisz go w każdym samochodzie

Większość telefonów komórkowych w Polsce działa w systemie operacyjnych Google’a, a to właśnie oznacza, że mogą oni teoretycznie korzystać z Android Auto. Tę funkcję docenią wszyscy którzy telefonów używają w swoich samochodach, na przykład jako nawigacji. Czym Android Auto jest oraz na co nam pozwala?

Bardzo rozbudowane funkcje smartfonów sprawiają, że one są świetnymi kompanami w zasadzie każdego kierowcy. Szczególnie te, które działają pod kontrolą systemu Android mają naprawdę bardzo dużo do zaoferowania, a funkcją flagową jest nawigacja darmowa Google Maps z działającą bardzo dobrze możliwością omijania chociażby korków. W zasadzie to nic dziwnego, że tak wiele osób zmotoryzowanych używa do nawigowania telefonów. Google, a więc producent systemu ten potencjał zauważył i powstało właśnie Android Auto.

Najprościej mówiąc, Android Auto to interfejs specjalny, który jest przystosowany do używana właśnie w samochodzie. Charakteryzuje się sporymi przyciskami oraz także ograniczoną liczbą funkcji. Poza dzwonieniem używać pozwala tylko aplikacji, które do niego zostały dostosowane. Są to na przykład Google Maps, Waze, Google Play Music, Spotify czy też Pocket Cast. Poza tym Android Auto pozwala na używanie komunikatorów wybranych. Wśród nich znajdziemy Skype, WhatsApp czy też Facebook Messenger. Pełna lista aplikacji wspieranych znajduje się w sekcji specjalnej oczywiście w sklepie Google Play Store. Gogle Asystent także ma tutaj ważną rolę.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*