Oglądaj filmy online na telewizorze

Korzystanie z telewizji internetowej to olbrzymia frajda. Nie tylko oszczędzamy na rachunkach, ale też możemy oglądać nasze ulubione filmy online, gdzie chcemy i kiedy chcemy. Jednak oglądanie treści z sieci na ekranie komputera czy laptopa, zwłaszcza kiedy chcemy zorganizować seans filmowy, jest nieco uciążliwe. W takim przypadku należy po prostu połączyć urządzenie z tradycyjnym telewizorem

Połączenie LAN

Korzystanie z możliwości nowoczesnej telewizji jest znacznie łatwiejsze i wygodniejsze na dużym ekranie niż na komputerze z systemem Windows i innymi aplikacjami, których konfiguracja zajmie dużo czasu.

Wiele nowoczesnych telewizorów obsługuje technologię DLNA i ma złącze Ethernet, które pozwala podłączyć je do sieci domowej. Podłącz telewizor i komputer do routera. Ważne jest, aby na urządzeniu skonfigurowano DHCP – w przeciwnym razie ustawienia sieciowe telewizora będą musiały zostać wprowadzone ręcznie. Następnie musisz zainstalować serwer multimediów na komputerze – program, który zapewni telewizorowi dostęp do niektórych folderów. Może to być specjalne oprogramowanie (na przykład „Home Media Server”) lub zwykły Windows Media Player. Chodzi o to, żebyś mógł swobodnie oglądać filmy online. W tym drugim przypadku musisz włączyć odpowiednią opcję: w menu rozwijanym „Strumień” znajdującym się w lewym górnym rogu wybierz „Włącz strumieniowanie multimediów”, a następnie w oknie ustawień, które zostanie otwarte, wybierz telewizor i kliknij „OK”. W każdym razie musisz wybrać foldery, do których telewizor uzyska dostęp – w WMP musisz przejść do zarządzania biblioteką wideo i dodać niezbędne foldery. Następnie możesz wybrać opcję „Przeglądaj komputer” na telewizorze (w zależności od modelu może się on nazywać inaczej – patrz instrukcja) i oglądać filmy.

Połączenie WiFi

Aby to zrobić, musisz użyć specjalnego adaptera USB, który pozwoli twojemu komputerowi połączyć się z domową siecią Wi-Fi. Jeśli nie masz punktów Wi-Fi, musisz kupić inny adapter, który pozwoli komputerowi rozpowszechniać informacje. Większość telewizorów Smart jest podłączonych do lokalnej telewizji cyfrowej (Samsung, Philips i inne popularne nowoczesne modele). To najlepsza technologia do oglądania kanałów telewizyjnych w wysokiej jakości Full HD. Jednak dzięki urządzeniu telewizyjnemu możesz oglądać nie tylko standardowe kanały lub subskrypcje. Możesz korzystać z treści online. Korzystając z różnych subskrypcji, możesz korzystać z różnych rodzajów usług.

Telewizja internetowa to technologia zapewniająca informacje zwrotne w czasie rzeczywistym. Ten rodzaj systemu komunikacji bardzo różni się od telewizji analogowej, kablowej, a nawet telewizji satelitarnej. Jednym ze sposobów jest też IPTV. Nie jest to powszechna telewizja internetowa, z którą można się połączyć w domenie publicznej z dowolnego miejsca z niezbędną siecią. Do transmisji danych wykorzystywany jest specjalny protokół, wszystkie dane w postaci cyfrowej są dystrybuowane przez zainstalowanego dostawcę. Można to powiedzieć o zamkniętych kanałach.

IPTV to telewizja interaktywna z oczywistymi korzyściami. Istnieją ważne zalety i wady nadawania, o których warto wiedzieć. Użytkownik może wybierać spośród szerokiej gamy rozrywki, kanałów telewizji kablowej dostępnych dla operatora. W oknie, które zostanie otwarte, wyświetlane są pełne informacje o oglądanym programie lub kanale telewizyjnym. Możesz zdalnie sterować odtwarzaniem telewizji na tablecie z Androidem lub przez telefon.

Pomimo zalet IPTV na urządzeniu inteligentnym istnieje jednak pewna wada. Są to tak zwane odcięcia strumienia, w wyniku których obraz może zniekształcać się lub powoli pojawiać na ekranie telewizora, gdy Internet nie jest stabilny. Aby nadawać bez zakłóceń, musisz połączyć się z Internetem z prędkością co najmniej 10 megabitów na sekundę. Inne wady nie są tak znaczące i mogą wystąpić w określonych sytuacjach podczas grania na komputerach, laptopach lub telewizorach.