Azyl – doskonały thriller do obejrzenia online

Klasyczne, pełne napięcia thrillery zawsze wzbudzały duże zainteresowanie wśród widzów żądnych emocji. Dlatego tak popularny jest nadal film „Azyl” mimo tego, iż swoją premierę miał w 2002 roku. Miłośników tego gatunku filmowego przyciąga już samo nazwisko reżysera obrazu. David Fincher ma bowiem na swoim koncie całkiem pokaźną liczbę doskonałych thrillerów, które wciągają widzów już od pierwszych minut. Warto więc podczas kolejnego domowego seansu filmowego skorzystać z możliwości telewizji internetowej, by legalnie obejrzeć „Azyl”.

Kryjówka w azylu

Historia opowiedziana w filmie „Azyl” zaczyna się tuż po rozwodzie głównej bohaterki Meg Altman, która wprowadza się do nowego domu ze swoją córką Sarah. Dom położony na Manhattanie ma być dla nich nowym początkiem, ale szybko okazuje się, że stanie się dla nich pułapką. Wszystko to za sprawą bardzo nietypowego pomieszczenia znajdującego się w jednej z sypialni. Tytułowy azyl to schronienie dla mieszkańców w razie niebezpieczeństwa. Zamykane od środka pomieszczenie jest wyposażone w monitoring z podglądem na cały dom oraz między innymi w żywność.

Prawdziwa akcja rozpoczyna się jednak w momencie, gdy w nocy do domu włamuje się trzech mężczyzn. Ich celem jest coś, co znajduje się właśnie w azylu, ale plany przestępców krzyżują Meg i Sarah, które w tym pomieszczeniu ukrywają się przed zagrożenie ze strony mężczyzn. Rozpoczyna się pełna napięcia gra nerwów, w której widz uczestniczy niemal aktywni, obserwując bohaterów z ukrycia.

„Azyl” do obejrzenia w telewizji internetowej

David Fincher stworzył świetny film, który ogląda się z zapartym tchem niemal przez cały czas jego trwania. Widzowie mogą podglądać poczynania poszczególnych bohaterów, razem z nimi odczuwając napięcie towarzyszące tej skomplikowanej sytuacji. Możemy więc poznać motywy postępowania włamywaczy i uczestniczyć w procesie podejmowania przez nich kolejnych decyzji, które mają dać im dostęp do azylu. Cały czas obserwujemy też poczynania Meg i Sarah, które po prostu próbują przetrwać.

Należy w tym miejscu wspomnieć o innej zalecie filmu „Azyl”, którym jest fantastyczna gra aktorska. W role matki i córki wcieliły się Jodie Foster oraz młodziutka Kristen Stewart. Natomiast włamywaczy perfekcyjnie zagrali Forest Whitaker, Jared Leto oraz Dwight Yoakama. To dzięki nim wszystkim bohaterowie wydają się nam być tak prawdziwi, przez co film dodatkowo zyskuje na wartości. Na kolejnym seansie domowym włączmy więc telewizję internetową i oddajmy się doskonałej rozrywce, jaką zapewnia nam „Azyl”.