Bezpłatny Polsat News

Już od tego roku ponad 60% odbiorców telewizji naziemnej w Polsce może bez zakłóceń oglądać Polsat News – flagowy kanał informacyjny grupy Polsat.

Polsat News

Kanał powstał w 2008 roku i bardzo szybko zdobył sobie sympatię widzów. Przez długi czas jego sygnał był zakodowany i dostępny jedynie dla tych użytkowników, którzy podpisali umowę abonencką z Cyfrowym Polsatem lub innym dostawcą usług internetowych i telewizji. Sam kanał ma typowo informacyjny charakter. Podzielony jest na bloki programowe – poranny, popołudniowy oraz wieczorny. Te mają zróżnicowany przekaz informacyjny. O ile w godzinach porannych dominując krótkie i częste informacje, to po południu mamy do czynienia z większą liczbą transmisji i łączeń z ekspertami. Wieczorem najważniejszym programem jest główne wydanie „Wydarzeń” oraz debata polityczna i podsumowanie dnia. Najważniejsze audycje nadawane na falach Polsatu News ogląda nawet do 60 tysięcy widzów.

Polsat News w naziemnej telewizji

Od pewnego czasu Polsat News można oglądać bezpłatnie za pośrednictwem tradycyjnej telewizji naziemnej. Multipleks to pakiet kanałów telewizyjnych nadawanych za pośrednictwem jednego fizycznego kanału transmisyjnego w standardzie DVB T2. Standard wykorzystuje nowoczesne nadajniki, jednak do odbioru sygnału niezbędny jest telewizor ze wbudowanym odbiornikiem cyfrowym. Jak wyszukać bezpłatny Polsat? Wystarczy kilka prostych kroków:

  • Odłącz zasilanie telewizora, odłączając przewód zasilający.
  • Podłącz antenę do odpowiedniego złącza antenowego RF IN.
  • Skieruj antenę w stronę wieży nadawczej.
  • Podłącz telewizor.
  • Wykonaj ręczne wyszukiwanie dostępnych kanałów.

We wszystkich nowoczesnych modelach czołowych producentów kanały cyfrowe są wyszukiwane razem z kanałami analogowymi. W takim przypadku stare kanały zostaną automatycznie nadpisane. Ważną zaletą nadawania cyfrowego jest transmisja pakietowa, za pomocą której konsument uzyskuje dostęp do szerokiej gamy kanałów telewizyjnych. Różni się od swojego poprzednika DVB T2 wyższą jakością obrazu, zoptymalizowaną transmisją dźwięku i rozszerzeniem pakietu kanałów telewizyjnych.

Polsat News w jakości HD

Uruchomienie Polsat News w jakości HD spowodowało zakodowanie wersji nadawanej w jakości SD. To w tej chwili jeden z nielicznych programów typu informacyjnego, który możemy oglądać całkowicie za darmo. Jednocześnie cały czas zwiększana jest moc nadajników, dzięki czemu docelowo sygnał Polsatu docierać ma do 70% powierzchni naszego kraju. Aktualnie bez większych zakłóceń, audycje Polsatu News możemy oglądać we wszystkich większych miastach oraz na terenach zurbanizowanych.